Ubytování na Staré Živohošti

Nabízíme rekreační ubytování v oblasti Slapy - Stará Živohošť (cca 45 km od Prahy, na levém břehu Slapské přehrady) v pěti chatkách (čtyři lůžka) a ve třech apartmánech v bytech starobylé fary také po 4 lůžkách. 

Střídání rekreantů probíhá vždy v sobotu odpoledne, ale dohoda individuálního odjezdu a příjezdu je možná, mimo letní sezónu můžeme ubytovat i větší skupiny, celková kapacita střediska je 37 osob. Konají se u nás i menší rodinné oslavy s využitím bydlení v přírodním prostředí, venkovního grilu a zázemí kuchyně (narozeniny, svatby, křtiny, zahájení a konec rybářské sezóny, atd…).

Ubytování se psy není bohužel z hygienických důvodů možné.

V rekreačním středisku „U FARY“ poskytujeme mimo ubytování také parkování zdarma, půjčujeme loďku, ohniště na grilování. K dispozici je také občerstvení ve formě točeného piva, chlazených nealkoholických nápojů, zmrzlin, párku v rohlíku, klobásy. V místě je možnost nákupů základních potravin i večerního posezení. Nabízejí se zde i projížďky parníkem po Slapském jezeře v letní sezoně.

Nabídka informací o historických místech v okolí: např. místní starobylý kostel svatých Fabiána a Šebestiána (s nedělními bohoslužbami v 15.00), rozhledna v Mokrsku, Drtinova rozhledna na vrchu Besednázámek v Dobříši, Konopiště u Benešova, Sv. Hora u Příbrami, muzeum zlata Nový Knín, muzeum Křižovnický špýchar v Prostřední Lhotě, Infocentrum a Muzeum Středního Povltaví a balonového létání v Chotilsku, Sportovní centrum Tep Factor v Chotilsku.

Je možné také houbařské výpravy, pěší turistiku po naučných stezkách, cykloturistiku po značených trasách; sportovní rybolov na mimo pstruhových vodách. 

Pro rybáře máme zvláštní nabídku - možnost nákupu rybářských potřeb, náčiní, umělých i živých nástrah přímo v areálu rekreačního střediska. Rybáři, kteří k nám přijedou poprvé, mohou požádat nejen o hostovací povolenky, ale také o doprovod na rybářskou výpravu, aby se s naší řekou blíže seznámili.

Zavolejte a domluvte si ubytování!

Těšíme se na Vás.

Stanislava a Jan Krejčíkovi

Čtyřlůžkové chatičky

Chatky jsou vybaveny palandami s lůžkovinami a ložním prádlem, malou ledničkou a základním nádobím, připojení k elektřině. Chatky mají dvě společné kuchyně, ohniště s grilem a sociální zařízení (WC a sprchy). Chatky jsou umístěny cca 25 metrů od Slapské přehrady v uzavřené a uzamykatelné zahradě.

Apartmány v areálu fary - byty (1 + 1 + sprcha a WC)

Apartmány jsou vybaveny kuchyňským a jídelním koutem se základním nádobím, ledničkou, sporákem, varnou konvicí, mikrovlnou troubou. Ložnice má čtyři postele s lůžkovinami, povlečením, skříň na osobní věci. Farní byty jsou umístěny ve farní budově, která se nyní pro svůj původní účel nepoužívá. Prostředí je ideální pro rodiny s dětmi, kde si mohou děti na farním dvoře hrát bez obav z úrazu nebo nestřeženého odchodu k vodě.